Ucuz ve Güzel: Alive Open Air Festival

Alive Open Air Festivali, özellikle Türkiye’den rock müziği sevenler için bu yazın en önemli festivali olabilir. Zira 4 gün boyunca sürecek festivalde Türkiye’den farklı türlerde müzik yapan pek çok önemli grup sahne alacak. Sert sevenler için Nemrud ve Murder King gibi grupları izlemek mümkünken, Entu, Baba Zula ve Mızıkçı Melodiler gibi etnik zenginliği yüksek gruplar da sahnede olacak. Son dönemin popüler gruplarından Adamlar, Yüzyüzeyken Konuşuruz gibi isimlerin de yer aldığı festivalde her dönemin favori gruplarından Moğollar, Mor ve Ötesi, Kesmeşeker gibi köklü grupları da dinlemek mümkün.

Festivalin en büyük sürprizi ise 2006’da yayınladıkları tek albüm “Animasal”dan sonra 2008’de dağılan grup Anima’nın bu festival için bir araya gelip bir konser vereanima_kimdir_resimleri_1cek olması. Vokallerde Ceylan Ertem, gitar ve mızıkada Tunçay Korkmaz, davulda Ekin Cengizkan ve bas gitarda Murat Çopur’dan oluşan grubun elemanları, Anima sonrasında da pek çok farklı proje ile karşımıza çıktılar. Bilhassa Ceylan Ertem’in solo albümleri son yıllarda kendisine oldukça popülerlik kazandırdı.

Anima – El Kadar Bir Kızım

4 gün sürecek festivalin hem kombine hem günlük biletleri de son derece makul fiyatlarda (günlük 35, kombine 60, kamp+kombine sadece 80 lira). 6-7-8-9 Ağustos’ta İzmir Seferhisar’da gerçekleşecek festival, bu yaz değerlendirilebilecek ucuz ve alternatif seçeneklerden biri.

Festivalin resmi sitesine gitmek için buradan buyurun.

Not: Ülkemizde sık sık gelen Anathema grubu da varmış festivalde. Bu pek şaşırtıcı olmadı.