Nilüfer Belediyesi’nden Sıra Dışı Festival

Geçtiğimiz aylarda düzenlenen 54. Uluslararası Bursa Festivali’nde kült rock gruplarından Europe’un sahne alması ülkemizde düzenlenen bir belediye festivaline göre son derece sıra dışı ve sevindirici olmuştu. Yine Bursa’dan ve yine sevindirici bir belediye festivali haberi daha var. Bu kez de Nilüfer Belediyesi tarzını konuşturmuş ve ana akım popüler müzisyenlerin yer aldığı festivallerin aksine çok daha alternatif bir festival sunmuş Bursalılara: Nilüfer Müzik Festivali. Festivalin kadrosunda MFÖ ve Şebnem Ferah gibi rock müziğin öncü müzisyenlerinin yan sıra genellikle kendi çabaları ile müziklerini yayınlayan ülkemizin yeni grup ve müzisyenlerinden Can Kazaz, Nilipek gibi isimler, Oi Va Voi ve Che Sudaka gibi dünya müziklerinin önemli temsilcileri ve ayrıca Gevende, Korhan Futacı ve Kara Orkestra gibi de ülkemizin medar-ı iftiharı gruplar yer almakta.

İşin daha güzel yanı ise festivalin biletlerinin Ekolojik Yaşam Derneği’nin (Eko-Der) Tohum Kütüphanesi projesine bağışlanacak olması. Üstelik bağış tutarını seçmek ise tamamen size kalmış, 5 lira bağış yapmak da mümkün 500 lira da.

nil

Gerek müzisyen kadrosu seçimi, gerekse afiş/reklam tasarımları ile alternatif müzik piyasası, dinleyicisi ve trendlerine ne kadar hakim olduğunu belli eden Nilüfer Belediyesi’ni başka türlü seslere verdiği önemden ötürü tebrik ediyor, Bursa’nın bu kültürel ilerleyişinin daimi olmasını diliyoruz.

Festival 5-6 Eylül’de Bursa Balat Ormanı’nında. Ayrıntılı bilgi için sizi buradan alalım.

Bravo Nilüfer Belediyesi!