Manuş Baba’ya Kulak Verin

Manuş Baba son dönemde kulağımıza çalınan güzide seslerden biri. Hem fevkalade şarkı söylüyor, hem bir bestekar ve hem de çok iyi bir yorumcu, yani cover yapıyor. Müzik hayatının önemli bir kısmını geçirdiği Antalya’da senelerdir canlı performanslar yapan müzisyen, bu sonbaharda Türkiye turnesine başlayıp albüm çalışmalarına ağırlık verecek.

manusİsminin “Manuş”unu çocukluk dönemi anneannesinin kendisine küçük, güzel çocuk anlamında seslenmesiyle ve “Baba”yı hayatında söylediği ilk kelime olan babanın hayatındaki öneminden alan Manuş Baba’yı biz dinleyip beğendik ve size de birkaç şarkı ile tanıtmak istedik.

Yeniden yorum konusunda hayli başarılı bulduğumuz müzisyen, Nazan Öncel, Sezen Aksu, Ahmet Kaya ve diğer pek çok müzisyenin şarkılarını layıkıyla söylüyor. Bizim favorimiz ise orijinalinden neredeyse daha başarılı bulduğumuz  “Barda”filminin müziklerinden”Yabancı”.

Manuş Baba, yorumculuğunun yanında oldukça da üretken bir besteci. Kendi sözleri kadar bazı şiirlere yazdığı müzikler ile de o eserlere başka boyutlar katmış durumda. Bunlardan biri Ahmed Arif’in şiirinden, yine şairin anısına yapılmış “Haberin Var Mı?”

Bir Manuş Baba bestesi de “Tabutta Rövaşata”. 1996 tarihli ve aynı adlı filmden sahneler içeren bir video ile Baba’nın  YouTube kanalında paylaşılmış.

Ve Manuş Baba dinleyicilerinin en sevdiği yeniden yorum çalışmalarından olan bir Nazan Öncel şarkısı ile yazımızı sonlandırırken Manuş Baba’nın müzik yolculuğunda ilhamının bol olmasını diliyoruz.

Müzisyenin önümüzdeki günlerdeki programı ise hayli yoğun görünüyor.

07 Ekim Kadıköy Sahne
08 Ekim Eskişehir 222 park
09 Ekim Ankara Nefes Bar
16 Ekim Çorlu Ccg Performance Hall
17 Ekim Denizli İmagine Bar
30 Ekim İstanbul Bronx Pi Sahne
04 Kasım Bursa Hayal Kahvesi

Manuş Baba web sitesi: http://www.manusbaba.com/