Olcay Bayır “Neva/Harmony”

Olcay Bayır, bu topraklarda doğmuş ve Londra’da eğitim almış bir müzisyen. Müzik hayatına hala yurt dışında devam ediyor olsa da Anadolu coğrafyasından şarkılar türküler söylüyor. “Neva/Harmony” de Bayır’ın çok kültürlü ve zengin müzikal kimliğinin ilk albümü.

Olcay Bayır, ülkemizde henüz çok bilinmiyor olsa da yurt dışında çoktan sağlam bir yer edinmiş durumda. The Guardian tarafından 4 yıldız (****) verilen “Neva” albümü Songlines müzik magazin tarafından da2015’in “En İyi Çıkış Yapan” sanatçı dalında finale seçilmiş. Ayrıca fRoots müzik dergisi de albümü 2014’un en iyi albüm listesine almış. “Neva” ayrıca Avrupa Dünya Müziği listesinde 3 ay boyunca ilk 10’da kalmış ve Olcay Bayır, Radyo BBC3 tarafından WOMAD Müzik Festivali 2015’e davet edilmiş.

Bayır’ın ilk albümü “Neva/Harmony” ise M&MT Müzik tarafından ülkemizde piyasa sürüllüyor. Albümde Anadolu’dan Balkanlar’dan Türkçe, Kürtçe, Arnavutça 9 parça yer alıyor. Albümü YouTube ve Spotify üzerinden dinlemek, itunes gibi kanallardan edinmek mümkün.

Olcay Bayır Resmi Web Sitesi: http://www.olcaybayir.com/

Olcay Bayır Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/OlcayBayir/