Rock Kütüphanesi Açıldı!

Rock müzik severler ve araştırmacıları için derya niteliğindeki sanal “ Rock Kütüphanesi ” açıldı.

Koray Sarıdoğan’ın hazırladığı Türkçe rock bibliyografyası, www.rockkutuphanesi.com web sitesi üzerinden yayına başladı.

Sadece yazar ve kitap bilgileri veren kuru bir bibliyografya olmanın ötesine geçen Rock Kütüphanesi’nde kitapların künye ve içerik bilgileri, incelemeleri, baskısı olanlara ve olmayanlara nasıl ulaşılacağı gibi detaylar da yer alıyor. Şu an yayında olan kitapların yanı sıra baskıdan kalkmış kitaplara da erişilebilen kaynakta, Rock müzik üzerine Türkçe dilinde yazılan farklı konseptlerdeki pek çok yayına ulaşmak mümkün. Şu an 150’den fazla yayına ulaşabileceğimiz Rock Kütüphanesi’nde bu yayınların nereden temin edileceği bilgisi de veriliyor.

Web sitesini Ronnie James Dio’ya ithaf eden Koray Sarıdoğan, çeşitli dergilerde yaptığı editörlük görevlerinin yanı sıra sıkı bir rock dinleyicisi ve bir bibliyofil. Sarıdoğan’ın hem araştırmalara kaynak oluşturmak hem de rock müzik arşivine katkı sağlamak için oluşturduğu  web sitesi, “Acaba Türkçe’de rock müzik üzerine neler yazıldı çizildi?” sorusundan yola çıkarak can bulmuş bir proje.

Facebook sayfası: https://www.facebook.com/rockkutuphanesi