Dünyada Bir Köşe 2. Senesinde

Dünya yuvarlak ve dünyanın herhangi bir köşesi merkezi olabilir. A Corner in the World / Dünyada Bir Köşe bu yıl da dünyaya başka bir gözle bakmak, bulunduğumuz köşenin ardını hayal etmek ve kendi köşelerimizi birbirimize anlatmak için farklı kültürleri bir araya getiriyor.

İlki geçen sene düzenlenen A Corner in the World / Dünyada Bir Köşe bu yıl 1-12 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Türkiye’nin yanı sıra Suriye, İran, Lübnan, Irak, Tunus, Ermenistan ve Romanya’dan çağdaş dans, tiyatro, müzik ve video alanlarında 20 farklı etkinliğin yer alacağı festival, toplam 13 mekanda 20 gösteriye ev sahipliği yapacak. Festivalin bu seneki köşeleri ise Performans Köşesi, Müzik Köşesi, Görsel Sanatlar Köşesi ve Corner Pro.

Festivalin Müzik Köşesinin açılışını 30 Ekim,de Balon Bar’da Bandista gerçekleştirecek. Erivanlı folk-fusion topluluğu Miqayel Voskanyan&Friends 8 Ekim’de Club Quartier’de, Amerikan country klasiklerini Orta Doğu ezgileriyle harmanlayan Country for Syria ise 9 Ekim’de Kargart’ta izlenebilecek. Sulukule’nin güzide grubu Tahribad-ı İsyan ise 12 Ekim’de Balon Bar’da sahne alacak.

Festivale dair ayrıntılı bilgi için: http://www.acornerintheworld.com/

A Corner in the World / Dünyada Bir Köşe’yi sosyal medyada takip etmek için:

https://www.facebook.com/acornerintheworld/

https://twitter.com/acitwfest

https://www.instagram.com/a_corner_in_the_world/

a-corner-in-the-world-poster