ODTÜ’den Sesler

Ülkemizin göz bebeği üniversitelerinden ODTÜ’den yükselen müziklerin sesini duyuran bir programımız var artık: Campus Sessions.

MetuEvents bünyesinde ODTÜlü öğrenciler tarafından hayata geçirilen projede, ODTÜ’den bir şekilde yolu geçmiş, ODTÜ öğrencisi veya mezunu müzisyenlerin 3 şarkılık performansları kampüsün çeşitli yerlerinde videolandırılıyor. A capella caz korosundan gitar-vokal performanslarına, her türden müziğin yer aldığı projede çoğunlukla kendi müziğini üreten yeni gruplar yer alıyor.

Campus Sessions’dan en beğendiğimiz grup/müzisyen performanslarını seçtik.

Aynı Şeyler

Batuhan Duman, Orçun Yazıcı, Hüseyin Babaroğlu, Furkan Aydoğan, Şahin Akın2dan oluşan grup, 2015 yazında kurulan taze bir grup. Bir yandan öğrencilik yaşantılarını da sürdüren grup üyelerinden Batuhan 9 Eylül Üniversitesi’nde hukuk, Orçun ODTÜ’de mimarlık, Furkan inşaat mühendisliği, Hüseyin elektrik elektronik mühendisliği, Şahin ise Başkent Üniversitesi’nde tıp okumakta.

 

Sinağrit Baba

2013 senesinde kurulan ve ismini Sait Faik’in bir hikayesinden alan grubun gitarist ve vokalisti Fethi Yıldırım, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde lisans öğrencisi, perdesiz gitar ve kopuz çalan Samet Karadeniz ise Felsefe bölümünde okuyor.

 

Perişan

Sitar, mızıka, bendir, gitar ve vokalin bir araya geldiği grup Perişan, 2010 yılında bir Kaçkar gezisinde kurulmuş.

 

Cenk Güray

ODTÜ Türk Halk Bilimi Topluluğu mezunlarından, akademide ve icrada geleneksel müziğimizin en önemli temsilcilerinden Cenk Güray, ODTÜ’de tamamladığı maden mühendisliği eğitiminin ardından müzikoloji alanına geçiş yapmış ve halen bu alanda akademik faaliyetlerini sürdüren kıymetli bir hocamız. O da Campus Sessions’a konuk olup 3 halk müziği eseri icra etmiş.

 

Campus Sessions YouTube Kanalı: https://www.youtube.com/user/metuevents