Rock & Roll Hall of Fame 2017 adayları karşınızda!

Rock & Roll kültürünü yaşatmak, müzisyenleri unutulmaz kılmak ve bu ruhu korumak için Atlantic Records’un kurucusu dünyaca ünlü müzik yapımcısı Ahmet Ertegün tarafından kurulan Rock & Roll Foundation, 2017 yılı Hall of Fame adaylarını açıkladı.

123qsdadas.jpg

Rock & Roll’a katkıda bulunmuş veya bu ruhu müziğinde yaşatmış her tarzdan sanatçının aday gösterilebildiği Rock & Roll Hall of Fame’de bu sene, ilk kez aday gösterilen isimlerin yanı sıra, daha önce listeye birkaç kez girmiş isimler de göze çarpıyor. Hall of Fame adaylığı için ön koşul olan “ilk single/albüm üzerinden 25 yıl geçmesi” şartını sağlayarak ilk kez aday gösterilen isimler Pearl Jam ve Tupac. Bu ön koşulu sağlayarak bu sene aday gösterilmesi beklenen Nine Inch Nails ve Smashing Pumpkins ise listede yer bulmuyor.

Daha önce aday gösterilen ve bu sene yeniden listeye giren isimler: Chic 11. kez, Joe Tex 5. kez, J. Geils Band ve Kraftwerk 4. kez, Chaka Khan 2. kez aday gösteriliyor.

Rock & Roll Hall of Fame internet oylamasının en çok oy alan 5 ismi aralık ayında açıklanacak ve 2017 nisan ayında kazananlar Hall of Fame seremonisinde ödüllerini alarak isimlerini listeye yazdırmış olacaklar.

166959557.jpg

Adayların Tam Listesi:

nomin.jpg