ArtAnkara Etnik Müzik Günleri Başladı!

Ankara’da müzik severleri etnik müziğe doyuracak ArtAnkara etnik müzik günleri bu hafta başladı. 11 Kasım’da başlayan etkinlik 17 Kasım’da sona erecek. Ankara NEFES barda gerçekleşen etkinlik boyunca birbirinden kıymetli altı grup ve müzisyen sahne almaya devam ediyor.

Etkinlik Ali Fuat Aydın, Cenk Güray, Celal Sezer, İlay Çelik, İsmet Karadeniz, Mustafa Göçer’in Zeybek havaları ve Mihriban Türkmen Barak havaları konserleri ile başladı.

15 Kasımda ise ilk olarak Balkan Müziğinin önemli temsilcisi Gundula Gruen ve Akdeniz Orkestrası sahne alacak. Akdeniz kıyılarının ortak kültürel köklere sahip müzik üsluplarını araştırmak ve icra etmek amacını güden “Akdeniz Orkestrası” Gundula Gruen’in hazırladığı repertuarda gruba eşlik edecek. Bu konserin ardından temel çizgisini, eserin ruhuna zarar vermeden, jazz stilleri ve modern düzenlemeler üzerine çalışmak olarak belirleyen Mesel grubu sahne alacak.

Etkinlik 17 Kasımda Mistika Ensemble ve Şimdilik Trio etkinlikleri ile son bulacak. Kendilerini çeşitli müzikal birikimlerin ortak bir noktada buluşmasıyla deneme-yanılma usulü müzik üretme gayretinde olan bir grup olarak tanımlayan Mistika ensemble konserinin ardından geleneksel müziğin genç ustalarından oluşan Şimdilik Trio grubu Ankaralı müzik severlerle buluşacak.

Tam bir müzik ziyafeti olan bu etkinliğe katılmak için hala geç kalmış değilsiniz. Konsere katılmak isteyenler biletleri Nefes bar girişinden edinebilirler.

Şimdiden iyi seyirler dileriz.