Orijinali Kadar güzel “Cover”lar

Yeni bir liste ile karşınızdayım. Listemizin konusu en az orijinali kadar güzel “Coverlar”. Birçoğumuz bazı düzenlemeleri dinlerken sanki orijinal halinden daha başka bir parça dinliyormuşuz hissine kapılıyoruzdur. Kimseye ayıp olmasın fakat bazıları orijinallerinden daha güzel dahi olabilirler J. Bu düzenlemelerden bir kaçını sizinle paylaşmak istiyorum.

  1. Yael Naim- Toxic

İlk olarak Yael Naim’le başlayalım. Britney Spears’ın Toxic parçasını düzenleyip bambaşka bir hale getirmiş sanatçı. Dinledikçe dinlenesi olmuş. Buyrunuz.

  1. Rubato- Yağmurlar

Son yıllarda hem besteleri ile hem de düzenlemeleri ile gönüllerde yer eden bir grup. Evet, doğru bildiniz J Rubato. İkinci albümlerinden bir parça paylaşalım. Şebnem Ferah’ın Yağmurlar şarkısını bir de böyle dinleyin.

(Bu arada siz her iki albümlerini de mutlaka dinleyin bence.)

  1. Ibrahim Maaluf- Run The World (Girls)

Bu parçayı ilk dinlediğimde açık söyleyeyim İbrahim Maaluf’un bestesi sanmıştım ve çok etkilenmiştim. Beyonce Run the World (Girls) şarkısının cover ı olduğunu öğrendiğimde minik bir şok yaşadım. Şoku hemen atlatıp şarkıyı dinlemeye devam ettim sonrasında da. Siz de dinleyin, dinlettirin.

  1. Erkan Oğur- Gnossienne No. 1

Bu da başka bir güzellik. Eric Satie’nin ruhunuzu okşayan ezgisine Erkan Oğur’un eli değerse ne olur, işte böyle bir şey olur. Keyifli dinlemeler.

  1. Crazy Hair- Green Grass 

Tom Waits in Green Grass’ının bambaşka bir hali. Dinlemediyseniz bir de böyle dinlemenizi tavsiye ederim.

  1. Sinan Ayyıldız &Tolgahan Çoğulu- Boomerang

Listemizi Aziza Mustafa Zadeh’in Boomerang isimli parçasınınmuazzam bir  düzenlemesi ile sonlandıralım. Sinan Ayyıldız  ve Tolgahan Çoğulu bu güzel piyano eserini bağlama ve gitar için düzenlemiş.  Keyifli dinlemeler