2016 Bitmeden Gidilesi İstanbul Konserleri

İtiraf edelim, zor bir yıldı, hele de müzik açısından. Yaşanan kötü olaylar neticesinde ülkemizde pek çok konser iptal oldu, müzik sustu. 2017 senesinin daha huzurlu ve umutlu olmasını dilerken 2016’yı da kulaklarda hoş sada ile kapatmak isteyenler için, yılın gidilesi son konserlerini derledik. Ne yazık ki liste sadece İstanbul için geçerli.

 

Mercan Dede “Secret Tribe”

21 Aralık’ta Dzambo Agushev, 23 Aralık’ta Sabahat Akkiraz ve 24 Aralık’ta da Hayko Cepkin ile Borusan Sanat sahnesini paylaşacak olan Mercan Dede “Secret Tribe” projesi şüphesiz ki hem Mercan Dede’nin çok yönlü müzisyenliği hem de konuklarının kallaviliğiyle dinleyicilerine eşsiz deneyimler yaşatacak.

Mor ve Ötesi 20. Yıl Konseri

Toplamda 8 albüm, 1 EP, 2 de single yayınladığı kariyeri boyunca ülke rock piyasasını tanımlayan isimlerden biri haline gelen ve eriştiği bu konumu, dile kolay 20 yıl boyunca koruyan Mor ve Ötesi, yıl dönümünü 23 Aralık’ta Zorlu Performans Sanatları Merkezi sahnesinde kutluyor. Özel bir konser, Mor ve Ötesi dinleyicilerinin kaçırmamasında fayda var.

Mor ve ötesi 20. Yıl Konseri

Konstrukt meets Keiji Haino

İstanbul kökenli caz kolektifi Konstrukt,  ilhamını Japon coğrafyasından alan, veteran noise bestecisi Keiji Haino ile aynı sahnede. Free jazz ve avangard gibi uç türleri sevenler için özel bir deneyim olacak bu konser, 21 Aralık’ta Salon‘da.

Konstrukt meets Keiji Haino

Bilal Karaman & Evrencan Gündüz

Caz gitaristi Bilal Karaman ve blues/jazz gitarist ve vokalisti, yükselen genç yetenek Evrencan Gündüz aynı sahnede. 21 Aralık’ta Beşiktaş’ın yeni mekanı Kaset Mitanni ‘de gerçekleşecek bu performansta gitar müziğine doyacaksınız.

Bilal Karaman & Evrencan Gündüz at Kaset Mitanni

Omar Souleyman – Grup Ses

Türkiye’de 60′lar ve 70’lerde yayınlanan Funk ağırlıklı parçaları yeniden editleyerek Hip-Hop ritimleriyle birleştiren Grup Ses ve hemen ardından hepimizi halaya kaldıran Omar Souleyman. Hareketli bir gece istiyorsanız 23 Aralık akşamı Babylon Bomonti‘de olun.

Omar Souleyman – Grup Ses

Baba Zula

Ve yeni yıla Baba Zula’nın şahsına münhasır müzikleri ve enerjisiyle girmek isterseniz, 31 Aralık gecesi için tercihiniz  KadıköySahne olsun.

BaBa ZuLa / KadıköySahne