Salon’da Laneth Bir Gece

Mayıs 1991 yılında ilk sayısını çıkartan ve o tarihten Ekim 1994’te yayımlanan son sayısına kadar Türk heavy metal camiasının nabzını tutan,  1990’lı yıllara damgasını vuran müzik fanzini Laneth, çok özel bir gecede tüm heavy metal ve rock severleri, tüm özgür ruhları eski günleri yad etmek ve hasret gidermek üzere Salon’a davet ediyor.

%100 Metal: Laneth Bir Gece, 18 Şubat akşamı 90ların rock, metal ve yer altı kültürünü hatırlamak isteyenlere nostaljik ve sert bir gece vaat ediyor.

Türkiye’nin ilk fanzini olarak da bilinen Laneth, Çağlan Tekil, Kanat Atkaya, Zarife Öztürk, Süreyya İzgi, Kerim Tunçay ve derginin son döneminde Tolga Akyıldız’ın da yazar kadrosunda bulunduğu editoryal ekibiyle, yayımlandığı 1991-1994 yılları arasında, efsane röportajları ve inceleme yazılarıyla adeta bir kült haline geldi.

Sunuculuğunu rocker çizer Aptülika’nın üstleneceği, Nikki Wild’ın DJ masasında olacağı gecede baba grup Pentagram, Türkiye’nin en köklü thrash metal gruplarından Metalium, en son konserini 2013 yılında veren ve o günden bu yana hayranları tarafından özlemle beklenen Radical Noise ve bu geceye özel adını Dr.Razor olarak değiştiren ve Dr.Skull şarkıları çalacak olan Razor sahne alacak.

Sert çocukları ve 90lı yılların ruhlarını mutlu edecek  etkinliğe şuradan ulaşabilirsiniz: https://www.facebook.com/events/587420144800821/