Caz Saksafonuyla Türküler ve Diğerleri: Motel ATM

Saksafoncu Serhan Erkol, ilk solo albümü “Motel ATM”yi geçtiğimiz aylarda yayınladı. Serhan Erkol’un bestelerinin yanı sıra geleneksel eserlerin düzenlemelerine de yer verilen albümün kendine has sound’u, daha önce başka proje ve müzisyenlerle dinlemeye alıştığımız Erkol’un besteci yanını ve zengin müzik dünyasını göz önüne seriyor.

Kabak & Lin Records etiketiyle çıkan albümde Serhan Erkol’a Alper Yılmaz (b), Ercüment Orkut (p) ve Volkan Öktem (d) eşlik ediyor. 

Dokuz şarkılık albümde “Kınayı Getir Aney” olarak da bildiğimiz  “Hine Binin Testekin” ve “Çay Benim Çeşme Benim” adlı iki türkünün düzenlemelerinin dışında albümdeki diğer tüm besteler Serhan Erkol’a ait

Albümü Spotify üzerinden dinleyebilirsiniz.

Serhan Erkol müzik eğitimine İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü’nde Klasik Müzik Eğitimi ile başladı. Nefesli çalgılara ve caz müziğine olan ilgisi onu klarnet ve saksafon çalmaya yönlendirdi. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde caz saksafon üzerine eğitim alan Erkol, mezuniyetinin ardından ‘New England Conservatory Contemparory Improvisation’ yüksek lisans programına dahil oldu ve Ran Blake, George Garzone, Peter Row, Jerry Bergonzi, Allen Chase, Joe Morris ve Anthony Coleman gibi önemli isimlerle çalıştı. Ricky Ford Orkestra, Donavan Mixon Quartet, Teneffüs gibi gruplarla çalışarak yurt içi ve yurt dışında çeşitli festivallere katılan Erkol, bestelerini bir albümde topladı.