Makale Çağrıları: Porte Akademik ve Müzikbilim Dergisi

Ülkemizin sınırlı sayıdaki akademik müzik dergilerinden İTÜ temelli Porte Akademik ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin yayını Müzik-Bilim dergisi, yeni sayıları için makale çağrısında bulundu. Porte’nin son teslim tarihi 30 Nisan, Müzik-Bilim Dergisi’nin ise 31 Mayıs.

Porte Akademik Dergisi’nin çağrısı

2010 yılından itibaren İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı bünyesinde yayınlarını sürdüren Porte Akademik Müzik ve Dans Araştırmaları Dergisi, İngilizce ve Türkçe yayın yapan uluslararası hakemli, EBSCO ve Dergi Park tarafından taranan indeksli bir dergidir. Yılda iki defa yayınlanan dergi, çalgı bilimi, dans, kimlik, müzik eğitimi, müzikte kuram, müzik teknolojisi, toplumsal cinsiyet gibi konular çerçevesinde özel sayılarla müzik ve dans çalışmalarına katkıda bulunmaktadır. 

Müzikoloji, etnomüzikoloji, müzik teorisi, dans ve etnokoreoloji gibi çalışma alanlarının yanı sıra disiplinler arası yaklaşımla müzik ve dans araştırmalarına katkıda bulunan özgün makale, değerlendirme yazısı (review) ya da makale çevirisi formatındaki her tür bilimsel çalışmayı derginin Bahar 2017, 15. sayısına bekliyoruz.

Çalışmaların ve 400-600 kelime arasında yazılan İngilizce özetlerinin en geç 30 Nisan 2017 tarihine kadar porteakademik@itu.edu.tr adresine (yazım kurallarına uygun bir şekilde Word belgesi olarak) gönderilmeleri gerekmektedir. Özgün yayınların daha önce yayınlanmamış olması gerekir ve fikirlerin sorumluluğu yazarlarına aittir. Çeviri yazılarda ise farklı dillerden Türkçe’ye çevrilen eserler metnin orijinal kopyasıyla birlikte gönderilmelidir.

Son teslim tarihi: 30 Nisan 2017

http://porteakademik.itu.edu.tr/

 

Müzik-Bilim Dergisi / 2017 makale çağrısı:

Müzik-Bilim Dergisi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü tarafından yılda iki kez yayınlanan hakemli dergidir.

Müzik-Bilim Dergisi müzikoloji, etnomüzikoloji, müzik teorisi ve müzik sosyolojisi alanlarında önceki çalışmalara katkı sunan ve daha önce yayınlanmamış Türkçe ve İngilizce dillerinde özgün makale, araştırma yazıları, kitap tanıtımı/eleştirisi, alan araştırması notları ve makale çevirilerini yayınlamaktadır.

Müzik-Bilim Dergisi ve yazım kuralları hakkında ayrıntılı bilgi için: http://muzikbilimdergisi.wordpress.com

Son başvuru tarihi: 31 Mayıs 2017

Başvuru adresi: editor1@msgsumuzikoloji.com